‘Alt yapıda kış programı olmalı’

Saadet Partisi (SP) Edirne İl Başkanı Ali Erhan Demirkan, alt yapıyla ilgili ciddi sıkıntılar olduğunu ifade ederek “Belediyenin yapmış olduğu çalışmalarda kış gelmeden yağmur, çamur olmadan alt yapıyla alakalı özel bir programa ihtiyaç olduğunu düşünüyorum” dedi.

  ‘Alt yapıda kış programı olmalı’

Saadet Partisi (SP) Edirne İl Başkanı Ali Erhan Demirkan, alt yapıyla ilgili ciddi sıkıntılar olduğunu ifade ederek “Belediyenin yapmış olduğu çalışmalarda kış gelmeden yağmur, çamur olmadan alt yapıyla alakalı özel bir programa ihtiyaç olduğunu düşünüyorum” dedi.

  ‘Alt yapıda kış programı olmalı’
22 Eylül 2020 - 10:41
Reklam

Saadet Partisi Edirne İl Başkanı Ali Demirkan, alt yapıyla ilgili ciddi sıkıntılar, parke taşların kenara çekildiğini uzun zamandır ilgilenilmemiş alanlar olduğunu söyledi. Gazetecilerle partide bir araya gelen Demirkıran, “alt yapı bir zorluk gerektirir. Bu zorluğu en aza indirmek için yapılacak tadilatların mutlaka makul sürelerde tamamlanıp bitirilmesi gerekiyor. İnsanlar camlarını açamıyorlar. Toz evlerin içerisine giriyor. Bu yapılan işlerin en kısa zamanda tamamlanması gerekiyor. Özellikle kış gelmeden önce bitmesi gerekiyor. Yağmur, çamur olduğu zaman önemli güçlükler eklenecek. Bu açıdan alt yapıyla alakalı özel bir programa ihtiyaç olduğunu düşünüyorum.” Dedi.
“TRAFİK KURALLARINDA HIZ LİMİTLERİ TEKRAR GÖZDEN GEÇİRİLMELİ”
Demirkıran, Hız sınırı Kurallar uzun denemeler sonucu ortaya çıkıyor. İnsan sağlığını, kazaları önlemeyi amaçlayan konulmuş kurallar olduğunu, diğer taraftan bakıldığında herkesin bu kuralları çiğnediğine şekle dönüşürse kuralların tekrardan gözden geçirilmesi gerektiğini belirtti. Demirkıran, “Biz trafikte birbirimize saygılı olmak, birbirimizin hayatını tehlikeye atmamakla sorumluyuz. Bu konu daha önceden de görüşülmüştü. Şehir içinde 50 km hız sınırı belirlenen bazı yerlerde bu sınıra neredeyse kimse uyamıyor. Bu sınırların makul miktarlara yükseltilmesi gerekiyor. Okul önlerinde hız sınırını 30 olarak görüyoruz. Tabelaların ve ölçümlerin yapılması uygun olabilir. 50 km hız sınırının çok olduğu yer var, az olduğu yer var. Mesela Kaleiçi’nde 50 km hız sınırı yüksek bir sınır. Çünkü o yol onu kaldıramaz. Ama Edirne’nin Kıyık bağlantısında hız sınırını 50 yaparsanız maalesef herkes yakalanıyor. Bu hız sınırlamalarında düzenlemeye ihtiyaç var gibi görünüyor.” Şeklinde konuştu.
“GELİRLER ÇOK AZALDI EKSTRA MASRAFLAR ORTAYA ÇIKIYOR”
Demirkıran, geliri artmayan insanların elektrik, su gibi faturalarında ciddi yükselmelere karşı itirazları olduğunu belirterek, “Vatandaşların canları yanıyor. Faturalar biriktirildi, belli aralıklarla saatlere bakılıyordu. Bu süreler bazen 45 güne çıkarıldı, ondan kaynaklanıyor dendi. Ama netice olarak insanımızın genelde gelir düzeyi dikkate alındığı zaman bu konuda canının yanmaması, ödeyebileceği rakamların önüne gelmesi gerekiyor. Dediğim gibi insanların bu dönemde gelirleri çok azaldı. Ekstra masraflar ortaya çıktı. Bu açıdan insanımızın alım gücünün düştüğüne şahit oluyorum. Bu ana kalemlerde olan yükselmeler de hakikaten insanımızın moralini bozuyor. Geleceğe dair hayallerini kırıyor. Bu açıdan çok vergi alınan, çok fazla yük olan bu faturaların mutlaka kabul edilebilir bir şekilde düzenlenmesi gerekiyor.” Şeklinde konuştu. (Haber : Alp Togan BOLU)
 
 
 

Bu haber 857 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum