Alipaşa Çarsısı da kapandı

Korona virüs tedbirleri kapsamında Tarihi Alipaşa Çarşısı da 30 Mart Pazartesi günü saat 11:00’ kadar kapalı olacak.

Alipaşa Çarsısı da kapandı

Korona virüs tedbirleri kapsamında Tarihi Alipaşa Çarşısı da 30 Mart Pazartesi günü saat 11:00’ kadar kapalı olacak.

Alipaşa Çarsısı da kapandı
26 Mart 2020 - 00:04
Reklam

Esnaflar arasında yapılan oylamada oy birliği ile çarşının kapandığını kaydeden Tarihi Alipaşa Çarşısı Dernek Başkanı Yılmaz Sanış,“Ekonomi, para kaybedilen bütün her şey geri kazanılır ama sağlık hiçbir zaman geri gelmez. Hem Arasta çarşısı hem de Bedesten çarşısında da başladı. İnsanlar kendi tedbirlerini olabildiğince almaya çalışıyorlar. Tüm Türkiye’de evde kal çağrısı yapılıyor. Bizde bu çağrıya Pazartesi gününe kadar uyacağız” dedi.
Korona virüs (COVİD-19) tedbirleri kapsamında Alipaşa Çarşısı esnafları arasında yapılan oylamada alınan karar ile 30 Mart Pazartesi günü saat 11:00’e kadar kapalı olacak. Tarihi Alipaşa Çarşısı Dernek Başkanı Yılmaz Sanış, Tüm Türkiye’de yapılan evde kal çağrısına uyduklarını belirterek ilk önce sağlık” ifadelerini kullandı. Sanış, “tüm dünya ve Türkiye’yi etkileyen Korona virüs salgınıyla ilgili bugün Tarihi Edirne Alipaşa Çarşısında esnaflarında çarşının kapanmasını istediklerini bize denklere ettiler. Yapmış olduğumuz oylamada oy birliği ile çarşımızın 30 Mart Pazartesi günü saat 11:00’e kadar kapatılması kararı çıkmıştır. Tüm esnafımıza hayırlı olsun. İlk önce sağlık diyoruz. Ekonomi, para kaybedilen bütün her şey geri kazanılır ama sağlık hiçbir zaman geri gelmez. Zaten bu uygulama İstanbul Kapalıçarşı, Bursa’da bizim Edirne’deki hem Arasta hem Bedesten çarşısında da başladı. İnsanlar kendi tedbirlerini olabildiğince almaya çalışıyorlar. Zaten tüm Türkiye’de evde kal çağrısı yapılıyor. Bizde bu çağrıya Pazartesi gününe kadar uyacağız. Herkes için tekrar hayırlısı olsun diyoruz” diye konuştu.
KİRA KONUSUNDA BİR BEKLENTİMİZ VAR”
Yılmaz, “AK Parti Edirne Milletvekili Fatma Aksal ile görüştüğümüz konuşmada kira konusunda bir çalışma yapıldığını duyduk. Geçtiğimiz gün AK Parti Edirne İl Başkan Belgin İba’da yine konuyu il başkanları toplantısında gündeme getirdi. Bu konuda bir beklentimiz var. Olumlu yönde ilerlediğini söylüyorlar. Önümüzdeki günlerde açıklayacaklarını belirttiler. O konuda da devletimize güveniyoruz. Bizi mağdur etmeyeceklerini biliyoruz. Burada dikkat edilmesi gereken husus burada bölgenin alabileceği bir karar değil Vakıflar Genel Müdürlüğünün alacağı bir karar çünkü onlarda Ankara’da Kültür Bakanlığının beraber alınacak hükümet kararı ile olacak bir uygulamadır. Bir beklentimiz var” dedi.
Haber-Fotoğraf: Umut IŞIK
 

Bu haber 227 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum