AEP eğitimleri devam ediyor

Edirne Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğünce 23 Aralık 2019 ve 9 Ocak 2020 tarihleri arasında farklı konularda düzenlenen eğitimlerde toplamda 982 kişiye eğitim verildi.

AEP eğitimleri devam ediyor

Edirne Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğünce 23 Aralık 2019 ve 9 Ocak 2020 tarihleri arasında farklı konularda düzenlenen eğitimlerde toplamda 982 kişiye eğitim verildi.

AEP eğitimleri devam ediyor
10 Ocak 2020 - 00:18
Reklam

Müdürlükten yapılan açıklamada 2020 yılı içerisinde de benzer konularda eğitimlerin farklı gruplara yönelik olarak da devam edeceği belirtilirken 23 Aralık 2019 ve 9 Ocak 2020 tarihleri arasında düzenlenen eğitimlerle ilgili şu bilgilere yer verildi:
73. VEREM EĞİTİM VE PROPAGANDA HAFTASI
Edirne Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğüne bağlı Keşan Sosyal Hizmet Merkezi tarafından, Keşan İlçe Sağlık Müdürlüğü desteği ile organize edilen Meslek Edindirme Kursu Kursiyer Kadınlara yönelik “73. Verem Eğitimi ve Propaganda Haftası” bilinçlendirici ve farkındalık oluşturucu eğitim çalışması gerçekleştirildi.
Keşan İlçe Sağlık Müdürlüğünde görevli Dr. Muzaffer Doğan ve Hemşire Sibel Uysal tarafından gerçekleşen eğitimde; “Veremin Belirtileri, Korunma Yolları ve Doğrudan Gözetimli Tedavi, Veremle İlgili Temel konular, Verem Hastalığı ve Hastalıkla Mücadele” konularında geniş kapsamlı sunum gerçekleştirildi. Eğitime 34 Kadın Kursiyer Katılım sağladı.
KORUYUCU AİLELERE YÖNELİK EĞİTİM
Edirne Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü Koruyucu Aile Birimi tarafından Edirne il genelindeki koruyucu ailelere yönelik “İki Aile, Güvenli Bağ” konulu eğitim düzenlendi.
Eğitim iki oturum olarak Edirne Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü toplantı salonunda ve Keşan Sosyal Hizmet Merkezinde gerçekleştirildi.
Edirne il genelinde ikamet etmekte olan 51 koruyucu aileye yönelik hazırlanan eğitimlerin son oturumu Keşan Sosyal Hizmet Merkezi toplantı salonunda, katılımcıların sorularının cevaplanması ile son buldu.
ERKEN YAŞTA EVLİLİK VE AİLE HAYATI
Edirne Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğüne bağlı Keşan Sosyal Hizmet Merkezi tarafından Aile Eğitim Programı (AEP) dahilinde Keşan Meslek Edindirme Kursu Kursiyerlerine ve Keşan İlçe Müftülüğüne bağlı Merkez Kuran Kursu, Hacı Mümine Özkaya Camii Kur’an Kursu ile Kurtuluş Özkaya Camii Kuran Kursu kursiyerlerine yönelik “Erken Yaşta Evlilik ve Sakıncaları” konusunda eğitim gerçekleştirildi. Eğitimde; erken yaşta evliliğin sebepleri, erken yaşta evliliğin bireyler üzerindeki psikolojik, sosyal ve fiziksel sonuçları, Evlilikte Aile Hayatı konuları üzerinde durulmuştur. Eğitimlere 81 Kadın Kursiyer katılım sağladı. Eğitim, katılımcıların sorularının cevaplanmasıyla son buldu.
ÇOCUK İHMAL VE İSTİSMARI
Edirne, Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğüne bağlı Keşan Sosyal Hizmet Merkezi tarafından, Edirne Sevgi Anaokulu Öğrencilerine yönelik “Çocuk İhmal ve İstismarı” konulu eğitim düzenlendi.
Düzenlenen eğitime 36 veli katılım sağladı. Eğitim, katılımcıların sorularının cevaplanmasıyla son buldu.
KADINA YÖNELİK ŞİDDET İLE MÜCADELE
Edirne, Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğüne bağlı Şiddet Önleme ve İzleme Merkezi Müdürlüğü, Keşan Sosyal Hizmet Merkezi Müdürlüğü ve Uzunköprü Süleybe Şefik Öztürk Huzurevi müdürlüğünde görevli meslek elemanları tarafından Er ve Erbaşlara yönelik “Kadın Erkek Eşitliği ve Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele” konulu eğitim düzenlendi.
Keşan General Kazım Karabekir Kışlasın ve Süloğlu 54. Mekanize Piyade Tugay Komutanlığında ve Uzunköprü İlçesinde askerlik görevini yerine getiren Er ve Erbaşlara yönelik düzenlenen “Kadın Erkek Eşitliği ve Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele” konulu eğitime 780 er ve erbaş katılım sağladı.
Eğitim, katılımcıların sorularının cevaplanmasıyla son buldu. (Haber Merkezi)
 
 

Bu haber 368 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum