AÇSH’de uzaktan hizmet içi eğitim

Edirne Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler (AÇSH) İl Müdürlüğüne bağlı bakım merkezlerinde çalışan personele Kovid-19 tedbirleri kapsamında uzaktan hizmet içi eğitim verildi.

AÇSH’de uzaktan hizmet içi eğitim

Edirne Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler (AÇSH) İl Müdürlüğüne bağlı bakım merkezlerinde çalışan personele Kovid-19 tedbirleri kapsamında uzaktan hizmet içi eğitim verildi.

AÇSH’de uzaktan hizmet içi eğitim
19 Şubat 2021 - 09:49
Reklam

Psikolog Aile Danışmanı Işıl Altuntaş Uçar tarafından verilen eğitime AÇSH bağlı birimler katıldı. Edirne Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğüne bağlı hizmet vermekte olan İpsala Özel Yeni Hayat Bakım Merkezi, Meriç Hanife Ağyüz Özel Bakım Merkezi, Özel Keşan İlgi Bakım Merkezi, Edirne Özel Altın Kalpler Bakım Merkezi, Edirne Uzunköprü Bakım, Rehabilitasyon ve Aile Danışma Merkezi Müdürlüğü bünyesinde görev yapmakta olan personellere yönelik Psikolog - Aile Danışmanı Işıl Altuntaş Uçar tarafından Kovid-19 tedbirleri kapsamında uzaktan hizmet içi eğitim verildi.
                Eğitimde konuşma yapan Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Bilgin Özbaş, içinde bulunan süreçte bakım ve rehabilitasyon merkezlerinde çalışan personellerin özverili emeğinin çok değerli olduğunu belirterek, bu süreçte harcanan emeğin ve verilen değer tarifsiz olduğunu vurguladı. Bakım merkezlerinde görevli personellere; çalışma azimlerinden dolayı teşekkür eden Özbaş, gerçekleşen ve gerçekleşecek olan hizmet içi eğitimler ile bakım merkezlerindeki personellere yönelik eğitici ve farkındalık oluşturucu eğitimler verilmeye devam edeceğini belirtti.
                Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdür Yardımcısı Erdinç Topçu, Bakım ve Rehabilitasyon Merkezlerinde görev yapan personeller ve hizmet alanlar kovid süreci kapsamında; iş stresini azaltacak hobiler geliştirip sosyal ve sportif faaliyetler yaparak kendilerine bir nevi psikolojik yatırım yapmasının öneminden bahsederek, hizmet içi eğitimler kadar; çalışanın motivasyon kaynağı oluşturmasının fiziksel ve psikolojik donanımını sağlam tutmasının öneminden bahsetti.
                Psikolog ve Aile Danışmanı Işıl Altıntaş Uçar, Bakım ve rehabilitasyon merkezinde çalışan personele yönelik verdiği üç basamaklı hizmet içi eğitimin ilk bölümünde; yaşlı ve engelli bireylerin fizyolojik, psikolojik ve sosyal durumları ve özellikleri hakkında bilgi verdi. Psikolog ve Aile Danışmanı Uçar, Eğitimin ikinci bölümde; bakım, rehabilitasyon, bakım mesleği ve profesyonel bakım mesleği çalışanları konuları hakkında sunumunu gerçekleştirdi. 
                Uçar, “Yaşlı ve engelli bakımın profesyonel bir hizmet alanı olduğunu, gittikçe öneminin arttığını, mesleğin gereklerinin ve standartlarının hızla değişerek teknik boyutunun yanı sıra çalışanların psikolojik faktörlerinin de öneminin farkına varıldığı bir çağda yaşadığımızı belirtmişti.
                 Psikolog ve Aile Danışmanı Uçar, Sunumun son bölümünde ise; Kovid-19 Pandemisi sürecinde çalışanların stres kaynakları, stresle baş etme yöntemleri, duygusal tükenme, tükenmişlikten korunma, fiziksel yorgunluk, duyarsızlaşma gibi konularda bireysel ve kurumsal açıdan yapılması gerekenler hakkında bilgi verdi. (Haber: Umut IŞIK)
               
 
 

Bu haber 568 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum