1 milyonluk kazı kazan hikayesi

Saraçlar caddesinde bulunan bir milli piyango gişesine kazı kazan oynamak için giden Sezen Dökmeci isimli vatandaş, arkasındaki biri de “o kazı kazan kartı benim şansımdı” diyen şahsa uzatınca büyük ikramiyeyi kaçırdı.

 1 milyonluk kazı kazan hikayesi

Saraçlar caddesinde bulunan bir milli piyango gişesine kazı kazan oynamak için giden Sezen Dökmeci isimli vatandaş, arkasındaki biri de “o kazı kazan kartı benim şansımdı” diyen şahsa uzatınca büyük ikramiyeyi kaçırdı.

 1 milyonluk kazı kazan hikayesi
07 Mayıs 2022 - 01:42

Kazı kazan almak için sıra bekleyen bir kişinin önüne geçen Dökmeci kartı bayiden aldığı esnada yere düşürdü. Arkasında bulunan bir kişi de “Sen benim önüme geçerek sıramı aldın, o düşen bilet benim kısmetim” dedi. Yerden aldığı bileti arkasındaki kişiye uzatan Dökmeci, o bilete de 1 milyon ikramiye çıktığına şahit oldu.   
 Yere düşen 20 TL’lik kazı kazan kartını kazımasıyla birlikte 1 milyon TL’lik büyük ikramiyenin sahibi olduğunu öğrenen talihli, sakin ve mutlu tavrıyla evinin yolunu tuttu. Dökmeci ise şansın talihliden yana olduğunu belirterek, 8 aydan beri kazı kazan oynadığını ve hiç ikramiye kazanamadığını ifade etti.
 Saraçlar Caddesi’nde bulunan Aydın Abi gişesinde Edirneli bir vatandaşa oynadığı şans oyunu kazı kazandan 1 milyon TL büyük ikramı çıktı.
 “MÜŞTERİMİZE BAYRAM İKRAMİYESİNİ VERMİŞ OLDUK”
Büyük ikramiyenin bayramın son günü talihlisini bulduğunu dile getiren gişe işletmecisi Sevda Rastgele, büyük ikramiye çıkmadan önceki yaşanan olayı anlattı.
30 TL’lik kazı kazan kartından 1 milyon TL büyük ikramiye kazanan talihlinin Edirneli olduğunu belirten gişe sahibi Sevda Rastgele, büyük ikramiyenin Edirne’ye çıkmasına çok sevindiklerini ifade etti. Rastgele; “10217 Aydın Abi gişesi olarak Tülay hanımla ortak işletiyoruz gişeyi. Bayramın üçüncü günü yani Çarşamba günü gelen ve sürekli müşterimiz olan 65-70 yaşlarındaki talihli kazı kazan oynamış. Kazı kazan alırken büyük ikramiyeli milyoner kazı kazan yere düşmüş. Arkadaşımız da “yere düşeni alacak mısınız?” demiş.  Talihli ise, “Yok almayacağım, 30’lu kazı kazan alacağım. Ama o düşeni de ver madem” demiş. Kazıyor ve bir milyon TL kazanmış oldu. Müşterimize bayram ikramiyesini vermiş olduk. Edirne’ye çıkmasına çok sevindik. Güle güle harcasın. Dün iletişim kurup teknik detayları verdik, İstanbul’dan alacak parasını. Daha öncede başka bir talihliye 2021 Ağustos ayında ikramiye vermiştik” şeklinde konuştu.
“ONUN SIRASIYDI BEN ONUN ÖNÜNE GEÇTİM”
1 milyon liralık büyük ikramiyeden olan Sezen Dökmeci ise yaşanan olayı şu sözlerle anlattı; “Benim önümdeydi. Kuponu aldı ve kazıdı. Büyük ikramiye çıktı ve hiç bozuntuya vermedi. Gayette rahattı. 8 aydan beri kazıyorum ama hiçi bir şey çıkmadı. Bize de çıkmasını isterim. Aslında sıra onun sırasıydı ben onun önüne geçtim. Benim alacağım kağıdı o aldı. Ona çıktı. ‘Sen ileri geçtiğin için kaybettin. Bu şans benimdi’ dedi. Ben tabi çok üzüldüm. O kağıt benim olmasına rağmen o aldı. Şans onunmuş. Yere düşünce ‘benim olsun’, ‘Sen önüme geçtin bu benim kısmetim’ dedi.” Şeklinde konuştu. (Haber-Fotoğraf: Ali KARAMAN)
 

Bu haber 313 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum