İyi bayramlar…
Savaş Turan

Savaş Turan

Savaş Turan

İyi bayramlar…

17 Ağustos 2019 - 16:58

Geçtiğimiz Ramazan bayramı 9 günlük tatilin ardından bu bayram beklentileri boşa çıkardı. Bence doğru bir karar verildiğini düşünüyorum. Her bayram tatilin uzatılması bir çok işi biriktirerek aksamasına neden oluyor. Resmi işlerin aksamaması için en azından yılda 2 dini bayramdan bir tanesi birleştirilerek uzatılabilir. 
Edirne’de her zaman ki gibi Selimiye Camii yarın bayram namazında dolup taşacak. Müslümanların en önemli dini bayramlarından biri olan Kurban bayramı, kılınan bayram namazının ardından kurbanlar kesilecek. Küslerin barıştığı, dayanışmanın ön safta olduğu bayramlarımızdan birini yaşayacağız. En önemlisi yollarda gelen kaza haberlerinde can kaybı yaşanmaması temennisidir. Yakınlarının yanında bayram için yollarda araç kullananları kurallara uyması için bir kez daha buradan uyarımızı yapalım.
Öte yandan büyükler kurbanlarıyla ilgilenirken bayramda en çok mutlu olan çocuklar da yakınlarının komşularının ellerini öperek şeker toplayacak. Çocukluğumuzda kapı kapı şeker topladığımız günleri unutamam. Arkadaşlarla komşularımızın kapılarını çalarak bayramlaşmak dünyada başka hiçbir kültür ve dinde böyle bir şey yoktur. O yüzden bayramlarımıza sahip çıkmamız gerekir. Sevdiklerimizi beklerken komşumuzun çocuğu geldiğinde ona da aynı güler yüzü göstermeliyiz.
Başta Edirneliler olmak üzere tüm ülkemin ve sonra Müslüman aleminin mübarek Kurban bayramını kutlarım. Her şeyin gönlünüzce olacağı bir bayram geçirmeniz dileğiyle            İYİ BAYRAMLAR…
 

Bu yazı 450 defa okunmuştur .

YORUMLAR

  • 0 Yorum