Gazeteciler günü kutlu olsun
Savaş Turan

Savaş Turan

Savaş Turan

Gazeteciler günü kutlu olsun

10 Ocak 2022 - 15:01

Gazetecilik mesleğini icra edenleri onurlandırmak için 1961’den beri 10 Ocak günü düzenlenen Türkiye’ye özgü bir kutlama olan ’10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü en içten dileklerimle kutluyorum. Kamuoyunu doğru, tarafsız ve hızlı bir şekilde bilgilendiren tüm basın mensupları, şüphesiz demokratik bir ülkenin vazgeçilmez unsurlarından biridir.
Özellikle pandemi döneminde basının ekonomik sıkıntıları daha da derinleşti. Özellikle yerel gazeteler baskı maliyetlerinde oldukça zorlanıyor. Birçok gazeteci pandemi döneminde ekonomik nedenlerden dolayı işsiz kalmış durumda.
Devlet ve STK’ların yerel basına desteğini bu dönemde daha da fazla arttırması gerektiğini düşünüyorum.
Edirne’de ise resmi ilan 7 yerel gazetenin yanı sıra haftalık ve günlük yayın hayatına devam eden gazeteler, haber ajansları, haber siteleri ve yerel televizyon Edirnelilerin doğru ve hızlı şekilde haber alması için gece gündüz demeden çalışmalarına devam ediyor.
Gazeteci, hakkını arayan vatandaşların, haksızlığa uğrayan insanların haykıran sesi olmak zorundadır. Bu bağlamda kentte gazetecilik görevini yapan arkadaşların bu mesleğe yakışır bir şekilde çalışmalarına devam ettiğini görüyorum. Hepsine mesleğine gösterdiği saygıdan dolayı teşekkürlerimi sunuyorum.
Mesleğini icra eden arkadaşlarımın bu özel gününü kutluyor, ebediyete intikal eden gazetecileri rahmetle anıyor ve işsiz kalan gazeteci arkadaşların mesleklerine en kısa sürede dönmeleri temennisinde bulunuyorum.
 
 

Bu yazı 255 defa okunmuştur .

YORUMLAR

  • 0 Yorum