Bunları birlikte aşacağız
Savaş Turan

Savaş Turan

Savaş Turan

Bunları birlikte aşacağız

10 Şubat 2020 - 09:55

2020 yılı Türkiye’ye hatta dünyaya iyi gelmedi diyebiliriz. Her geçen gün yeni bir doğal afet olaylarıyla uyanıyoruz. Umarız artık bunlar son olur. ‘Her işte hayır vardır diyoruz’ ama gerçekten de canımız yandı. Allah büyüktür. Türkiye bu felaketlerden birlik olarak yaraları hep birlikte saracaktır. Gerçekten büyük bir ülkeyiz. En ufak olumsuzluklarda tek yumruk olabiliyoruz. Bunlar bizi biz yapan değerler diye düşünüyorum. Bizim de yapımız bu, genlerimizde var. Herhangi bir olumsuzlukta kenetleniyoruz. Biz bunu kurtuluş savaşında tüm dünyaya gösterdik.
Türkiye’de 2020 yılında yaşanan olumsuz olayların haberlerini sizin için paylaşıyorum;  Manisa ve Elazığ'da meydana gelen depremler, Van'da yaşanan çığ felaketi ve son olarak İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı'ndaki uçak kazasının ardından Türkiye üst üste felaketleri yaşadı.
Van'da 5 kişinin öldüğü çığ felaketinde kaybolan 2 kişiyi arayan ekiplerin üzerine de çığ düştü. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, olaydaki toplam can kaybının 33 olduğunu açıkladı.
İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı'nda bir uçak pistten çıktı. İzmir-İstanbul seferini yaptığı öğrenilen uçakla ilgili gelen görüntülerde uçağın üç parçaya bölündüğü görüldü. Kaza sonrası Sağlık Bakanı Koca, 157 yaralının hastanelere sevk edildiğini ancak 1 vatandaşın ise hayatını kaybettiğini açıkladı.
Suriye'nin İdlib kentinde rejim güçleri Türk askerlerini hedef aldı. Saldırıda 7 asker ve 1 sivil personel şehit oldu, 13 asker de yaralandı.
Biz bunları yine birlik beraberlik içinde atlatacağız ama önemli olan bu hatalardan ya da varsa ihmallerden ders çıkarmak. Başın sağ olsun Türkiyem…
************
Dün CHP’nin İl olağan kongresinde 313 delegenin oyunu alarak yeniden il Başkanı seçilen Fevzi Pekcanlı’yı tebrik ederim. Kentimiz için yapılan her çalışmaya siyasi parti gözetmeksizin herkese görevinde başarılar dilerim. CHP’nin başında bulunan Fevzi Pekcanlı’ya da bir kez daha hayırlı olsun dileklerimi iletiyorum.  
 
 

Bu yazı 464 defa okunmuştur .

YORUMLAR

  • 0 Yorum