Başpehlivan yeniden Gürbüz
Savaş Turan

Savaş Turan

Savaş Turan

Başpehlivan yeniden Gürbüz

12 Temmuz 2021 - 11:30

Türkiye’nin Başpehlivanı Ali Gürbüz oldu. Son yapılan Kırkpınar güreşlerinde de yine Ali Gürbüz başpehlivan olmuştu. Önümüzdeki Kırkpınar’da er meydanında ebedi kemeri almak için güreşecek. Gürbüz finalde Trakya Birlik adına güreşen İsmail Koç ile finalde karşılaşarak puanlamada kazandı. Yaklaşık 1 saati aşkın süren mücadelenin sonundan Ali Gürbüz, rakibi İsmail Koç’u mağlup ederek, 658’nci Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri’nden sonra 660’ncı Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri’ni de kazanarak üst üste ikinci kez başpehlivan oldu. Gürbüz, seneye yapılacak 661’nci Tarihi Kırkpınar’da başpehlivanlığı alması durumunda üst üste 3. Kez şampiyon olup, altın kemerin ebedi sahibi olacak.

Bu arada İsmail Koç için de ayrı parantez açmak istiyorum, bu yıl çok iddialı olduğu ve gücünden dolayı da finale kalabileceği kulislerde konuşuluyordu ve bunu da başardı. Belki de başpehlivan bile olabilirdi. Ama olmadı, seneye iddialı pehlivanlar arasına ismini yazdırmayı başardı diyebiliriz. Tabi bir de İsmail Balaban da güreşecek önümüzdeki yıl ve iddialı güreşler izleyecek gibiyiz. Bakalım hayırlısıyla tüm pehlivanlar 3 gün Edirne’de Kırkpınar Ere meydanında boy gösterdi ve kıyasıya mücadele etti. Hepsini tebrik ediyorum.

Umarız Kırkpınar Edirne’de vaka sayılarının artmasına neden olmaz diyoruz ve mutlaka aşı olun diyoruz. Kalım sağlıcakla…

Bu yazı 242 defa okunmuştur .

YORUMLAR

  • 0 Yorum