Aşı olmak için neyi bekliyoruz?
Savaş Turan

Savaş Turan

Savaş Turan

Aşı olmak için neyi bekliyoruz?

09 Ağustos 2021 - 16:42

Özellikle Kurban Bayramı sonrası ülke genelinde ve Edirne’de artan vaka sayıları vatandaşlarda endişe yarattı. Günlük 25 binleri bulan vaka sayılarının yanında günlük kaybettiğimiz vatandaşlarımızın sayısı ise 100’leri geçmiş durumda. Uzmanların açıklamalarına göre özellikle delta varyantının artık her şehirde olması bu vaka sayılarının artışının en büyük nedenlerinden biri.
Vaziyet bu durumdayken, salgından kurtulmanın tek yolu aşı olmak iken, Uzmanların, ‘aşı olalım’ çağrılarını dikkate almamız gerekiyor. Çünkü yeniden yan yana gelebilmemiz için tek çarenin aşı yaptırmak olduğu apaçık ortada. Uzman doktorların demeçlerinde ise hastanede yatan hastaların yaklaşık yüzde 95’inin aşı olmayan vatandaşlardan oluştuğu görülüyor. Ortada bu kadar veri varken, tek çare aşı iken neden aşıdan kaçıyoruz? Tekrar eski günlere dönmek için lütfen aşı olalım. Aşı olmayan vatandaşlara ise bazı kısıtlamalar geleceği gündemde. Bu kararı desteklemekle birlikte, son günlerde gündeme gelen ‘aşı kartı’ uygulamasını mantıklı buluyorum. ‘Aşı kartı’ uygulaması ile birlikte kapalı ortamlarda daha huzurlu olabiliriz.
Sözlerime son vermeden önce çıkan orman yangınlarına da değinmek istiyorum. Ülkemizin birçok noktasında çıkan orman yangınlarında zarar gören vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimi iletiyor, bu günlerde birlik ve beraberliğimize sahip çıkmamız gerektiğine inanıyorum. Umarım suçlular en yakın zamanda yakalanır. Lütfen daha fazla canımızın yanmaması için dikkatli olalım. Orman yangınlarının yaşanmaması için tedbirlerimizi alalım. Yerlere sigara izmariti, cam şişe atmayalım.
 

Bu yazı 202 defa okunmuştur .

YORUMLAR

  • 0 Yorum