Şampiyonluk Oyunu


  Türkiye Spor Toto Bölgesel Amatör Lig 11.Grupta yer alan temsilcimiz Edirnespor 18.haftadaki kritik Arnavutköy Belediyesi mücadelesinden deplasmanda aldığı 1-0 'lık galibiyetle ayrılarak liderliğini sürdürmeye devam etti.
 
   En yakın takipçisi 2.sırada yer alan Arnavutköy Belediyesi ile oynanan 6 puanlık bu maçtan alınan galibiyet ve skorun ötesinde oynanan futbol dikkatleri çekti. Sahada şampiyon bir takım görüntüsü sergileyen Edirnespor 18.hafta tamamlanırken puanını 37 'ye yükseltti. Arnavutköy Belediyesi ise 32 puanda kalarak 3.sıraya geriledi. Uzunköprüspor'u deplasmanda mağlup eden Çengelköyspor ise Edirnespor'un ardından 33 puanla 2.sıraya yükselmeyi başardı.
 
   Tüm bu sonuçlara göz attığızda son haftalarda dikkatleri çeken bir durum ile karşı karşıyayız. Lider Edirnespor haftalardır  liderliğini hiç kimseye kaptırmazken ikincilik her hafta el değiştirmektedir. Buradaki en önemli etmen ise Edirnespor'un sahaya şampiyonluk oyunu yansıtıyor olmasıdır.
 
    Son 8 haftaya girilirken Edirnespor'un Tekirdağspor ve Çengelköyspor dışında zorlu bir maçının kalmadığını varsayarsak bu iki maçtan alınacak en az 3 puan Edirnespor'a şampiyonluğu getirecektir.