Edirnespor'a Beklenmedik Darbe  


 Geçtiğimiz hafta sonu Türkiye Spor Toto Bölgesel Amatör Lig temsilcimiz Edirnespor  ligin zayıf ekiplerinden Bozcaadaspor'a deplasmanda 2-1 mağlup olarak zirve yarışında ağır bir darbe aldı. Takımın son haftalarda aldığı güzel sonuçların bugün de sahaya oyun ve skor olarak yansıyacağını düşünen taraftarlar ve Edirnespor teknik heyeti ve yönetimi üzerinde adeta soğuk duş etkisi yarattı. Buradaki göze çarpan tek olumlu taraf ise takımın kötü bir futbol sergilememesiydi.
 
   Önümüzdeki haftalarda çok fazla sakat ve cezalı oyuncu olmazsa Edirnespor üst sıralara tekrardan hızlıca yükselecektir. Önümüzde daha çok haftanın olduğunu ve üst sıralardaki her takımın bu sezon fazlaca puan kaybı yaptığını düşünürsek bu sene daha çok fazla sürprizler yaşanabilir. Bu açıdan Edirnespor’umuzun daha dikkatli ve tempoyu kendisinin belirleyeceği bir futbolu sahaya yansıtması gerekmektedir. Bu hafta Bigaspor’un yaşadığı puan kaybı ve Edirnespr’un yaşadığı puan kaybı sonrası Arnavutköyspor ve Tekirdağspor’u haftayı karlı kapatan takımlar arasında gösterebiliriz ki Edirnespor’u puan olarak yakalayan Çengelköyspor’u da haftayı karlı kapatan takımlar arasına ekleyebiliriz.
 
  Önümüzdeki hafta sonu Çengelköysporla karşılaşacak Edirnespor’un lig yarışında kalabilmesi için mutlak 3 puana ihtiyacı varken. Bir diğer yandan üst sıraları ilgilendirecek Bigaspor Arnavutköy karşılaşmasından çıkacak muhtemel puan kayıpları Edirnespor’u psikolojik olarakta rahatlatacaktır ki burada önemli olan önümüzdeki haftayı puansız olarak kapatabilmektir. Edirnespor’un zirve yarışını iddialı bir şekilde sürdürebilmesi için önemli unsurlardan biri de maç başı yediği gol sayısını ortalamada 1’in altına düşürebilmesidir. Bunu yapabildiği takdirde bu iddia kuvvetle muhtemel bir gerçekliğe dönüşecektir.