Trakya olarak kızardık dikkat!


Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Cumartesi günü yeni sayılarını paylaştı ve tüm şehirlerde vaka sayılarının arttığı gözlendi. Ama üzücü olan ise Edirne’de vaka sayısı nerdeyse iki kat artmış durumda. Öte yandan Kırklareli ve Tekirdağ son açıklanan vaka sayılarıyla turuncudan kırmızıya dönmüş oldu. Marmara bölgesinde Bursa hariç tüm iller kırmızı oldu. Buna göre açıklanan rakamlarda ciddi artışlar gözlendi. Mutlaka kurallara uyulması gerekir. 
'Kontrollü normalleşme' için illerin 100 bin nüfusa karşılık gelen haftalık korona virüsü vaka sayılarını içeren haritanın son hali gerçekten ürküttü. Buna göre 100.000 nüfusa karşılık gelen haftalık vaka sayılarında Edirne 107,43 iken bu hafta 180,01 olarak vaka sayısının arttığı gözlendi. 100 kişi sınırını aşan Kırklareli 116,94 vaka, Tekirdağ ise 111,19 vaka ve İstanbul’da 111,57 vaka sayısı olmak üzere daha önce açıklanan kriterlere göre turuncu gruptan kırmızı gruba döndü. 
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca “Kontrollü normalleşme için illerimizin 100.000 nüfusa karşılık gelen haftalık vaka sayılarını içeren insidans haritasının güncel hali ektedir. Yüksek riskli illerimiz risklerini düşürmek için daha tedbirli olmalı. Normalleşme kontrollü gerçekleşmeli.” Şeklinde paylaşımda bulundu.