İz bırakanlar unutulmayacaktır


Türkiye’de bir dönem yaşanan faili meçhul cinayetler herkesi mi üzerken, bunlardan biri de Gazeteci Uğur Mumcu’ydu. 24 Ocak 1993 tarihinde bir suikast sonucu kaybettiğimiz Mumcu Atatürk ilke ve devrimlerine yürekten bağlı cesur bir gazeteciydi. Türkiye Mumucu’yu hep böyle hatırlayacak. Mumcu’yu özlemle bir kez daha anıyoruz.
Diğer taraftan Diyarbakır’da halkın sevgisini kazanmış bir Emniyet Müdürü olan Gaffar Okkan 24 Ocak 2001 günü şehit edildi. Sadece Diyarbakır değil Tüm Türkiye Okkan için gözyaşı döktü. Diyarbakır halkının gönlünü açtığı Gaffar Okkan, vatandaşa devletin şefkat elini uzatmış biri olarak unutulmayacak bir şehidimizdir.  
Öte yandan İl Sağlık Müdürü Dr. İshak Yıldırım yaptığı açıklamada Edirne’de vaka sayılarının yüzde 90’ın üzerinde düştüğünü açıkladı. Bunu da alınan önlemler ve kısıtlamalar olduğunun altınız çiziyor. Bu hepimiz için sevindirici haber. Ama rehavete kapılarak tedbirleri hiçe sayarsak öyle bir hızla yükselir ki kimse anlayamaz. Aman dikkat. Tedbiri elden bırakmayalım. Aksi takdirde ne olduğunu anlamdan sevdiklerimiz için üzülürüz. O açıdan tedbirler sıkı bir şekilde devam ettirilmeli. Hatta Çin ‘de tekrar vaka sayılarının artışa geçtiğini unutmayalım. Amman dikkat. Kalın sağlıcakla…