Geçmiş olsun İzmir


İzmir’de 6,6 büyüklüğünde bir deprem meydana gelmesinin ardından tüm Türkiye gözünü deprem bölgesine çevirdi. Depremde yitip giden canlar herkesin yüreğini parçaladı. Deprem Edirne’den bile hissedildi.
İzmir Büyükşehir Belediye Başkanının 20'ye yakım binanın yıkım ihbarını aldıklarını söyledi. Depremde 28 kişi hayatını kaybederken 885 kişi de yaralandı. AFAD son bilgi olarak "Deprem sonrasında, 37’inin büyüklüğü 4’ün üzerinde olmak üzere, toplam 521 artçı sarsıntı yaşanmıştır" şeklinde bir paylaşımda bulundu.
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca sosyal medya hesabından İzmir depreminde son duruma ilişkin bilgiler için şu paylaşımı yaptı;
"28 can kaybımız var. 3'ü ağır 7 kişi yoğun bakımda, 243 kişi halen tedavi görüyor. 642 kişinin tedavisi tamamlanmış durumda. 112 Acil Yardım ekipleri, UMKE timleri, ambulanslarımız ve hastanelerimiz ile acımızı azaltmak için İzmir'de görev başındayız."
Edirne halkı olarak ne gerekiyorsa yapmaya hazırız. Belediye Başkanımız itfaiye ekibini hazır kıta deprem bölgesi için bekletiyor. Hangi şehir olursa olsun yaralarımızı hep birlikte sarmalıyız. Geçmiş olsun İzmir… Kalın sağlıcakla…